България е домакин на волейболната Балканиада за юноши до 18 години

18:30, 15.12.2021
Чете се за: 01:12 мин.
българия домакин волейболната балканиада юноши години

България ще бъде домакин на волейболната Балканиада за юноши до 18 години, което ще бъде и квалификация за Европейското първенство за тази възрастова група.

Турнирът ще се проведе от 12 до 16 януари 2022 г., а домакин на събитието ще бъде спортната зала "Левски София".

Съперници на момчетата на Виктор Карагьозов в столицата ще бъдат отборите на Сърбия, Турция, Румъния, Гърция и Черна гора.

Победителят в турнира ще се класира директно за Европейското първенство за юноши до 18 години, което ще се проведе в Грузия между 9 юли и 18 юли 2022 година.

Българската федерация по волейбол подсигури домакинството на шампионата, разчитайки, че младите ни национали ще имат големи шансове за класиране на еврофиналите и заради подкрепата на българската публика.

През тази година играчите на Виктор Карагьозов триумфираха на Балканиадата за момчетата до 17 години, което им спечели място на Европейското първенство, където останаха на пето място.