На 2 юли започва първата активация на съвместната противоминна група на България, Румъния и Турция. Трите държави ще следят за мини, които застрашават черноморското им крайбрежие. Това съобщи началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов.

През тази година ще има общо 3 активации на противоминните групи. Първата ще се състои още по време на учението с международно участие "Бриз 2024", другите две се очакват през септември и ноември.

Днес на зенитния полигон край Шабла се проведоха бойни стрелби, на които присъстваха президентът Румен Радев и началникът на отбраната Емил Ефтимов. Целта на заниманията бе да се повиши бойната подготовка и координацията между отделните армейски формирования в национален и съюзен формат.

Ученията край Шабла бяха част от учението на НАТО Ramstein Legacy.
Разбиха мащабна мрежа за трафик на антики в Европа, има задържани археолози и професори
5 години затвор за Симона Радева за укривателство на Георги Семерджиев, определи Софийският районен съд
Финалната права на делото срещу Симона Радева: Бившата полицайка даде обяснения при закрити врата
В 8 държави, включително и в България, се провежда акция срещу контрабанда на антики
5 години затвор за Симона Радева за укривателство на Георги Семерджиев, определи Софийският районен съд