България с два финала, два национални рекорда и контестация на европейското първенство по плуване в Отопени (ОБЗОР)

Габриела Георгиева с великолепно представяне в Отопени

диана петкова плува финалите 200 метра съчетано европейското
17:55, 06.12.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Габриела Георгиева стигна до първия си финал в кариерата на голямо първенство. Това се случи след като българката финишира четвърта във втората полуфинална серия на 200 метра гръб на европейското първенство по плуване в малък басейн в Отопени, Румъния. Георгиева записа и нов национален рекорд в дисциплината - 2:04:27 минути. Досегашното й постижение бе 2:04.92.

Представянето е най-доброто в кариерата на Георгиева, която утре за първи път ще плува във финал на голямо първенство.

Сутринта Георгиева стартира на 200 метра гръб и спечели първа серия с резултат 2:05.15, който и отреди класиране на полуфиналите. Тя влезе в битка за финала с трето време.

Другата ни представителка от днес Диана Петкова бе дисквалифицирана на 100 метра съчетано. Българката даде пето време в полуфиналите с нов национален рекорд 58.81 секунди, но след състезанието бе дисквалифицирана от съдиите.

След контестация от българския щаб решението бе преразгледано и Петкова ще стартира утре вечер във втори коридор във финала на 100 съчетано.

Вчера Петкова завърши 10-а на 100 м. бруст, днес сутринта тя плува на 100 метра съчетано. Петкова бе в трета серия и записа резултат от 59:74 сек. Така тя си осигури класиране на полуфиналите.

17 май - Ден на българския спорт
08:05, 17.05.2024
Чете се за: 03:25 мин.
Арина Сабаленка се класира за първия си финал в Рим след успех над Даниел Колинс
06:30, 17.05.2024
Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
Чете се за: 01:35 мин.
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Втора експертиза не успя да докаже дрогиран ли е бил Семерджиев по време на катастрофата (ОБЗОР)