България с два сребърни и два бронзови медала от Балканиадата по олимпийско карате за младежи

българия два сребърни два бронзови медала балканиадата олимпийско карате младежи
Снимка: БНФ Карате
16:31, 28.11.2021
Чете се за: 00:55 мин.

Младежкият ни национален отбор по олимпийско карате спечели два сребърни и два бронзови медала от Балканското първенство за кадети в Риека, Хърватия.

Страната ни се окичи със сребро от състезанието по отборно кумите при кадетите и с бронз от надпреварата по отборно кумите при кадетките.

На индивидуално Петър Михайлов извоюва сребърен медал в категория до 52 кг, а в по-горната категория до 60 кг бронзът спечели Тодор Настев.

"Поздравяваме всички за достойното представяне и вярваме, че им предстоят още много победи и медали", написаха от федерацията ни по карате в социалните мрежи.

На Балканиадата, която се проведе от 26 до 28 ноември, участие взеха 731 състезателя от 13 държави.