България с обрат над Португалия на старта на европейското първенство по минифутбол

Победното попадение вкара резервният вратар Димитър Каров.

българските национали минифутбол сразиха англия четвъртфинал световното първенство
15:41, 02.06.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Българският национален отбор по минифутбол започна участието си на Европейското първенство в Босна и Херцеговина с драматична победа с 3:2 над Португалия. Първенството на Европа по минифутбол се провежда в Босна и Херцеговина, като 24-те отбора са разпределени в шест групи по четири. Актуален европейски шампион е тимът на Азербайджан.

"Мореплавателите", които са двукратни европейски шампиони, поведоха с 2:0 до почивката с голове на Жоао Сантош в 13-ата минута и на Тиаго Лапа в последната минута на първата част.

Българският отбор излезе напълно преобразен след почивката и по-малко от две минути му трябваха, за да намали изоставането. Николай Маринов беше точен. В 42-ата минута резултатът стана 2:2 благодарение на пробив на Маринов от ляво и пас към Денис Иванов, който от един метър не сбърка.

Успехът дойде по много странен начин, тъй като победното попадение вкара резервният вратар Димитър Каров. Две минути преди края на срещата той се включи в разиграване от ъглов удар и с мощен изстрел зад централната линия се разписа.

В другата среща от група Е Грузия и Сърбия завършиха 2:2. Утре от 19:15 часа българите ще изиграят втората си среща от турнира с тима на Грузия. Третият мач в потока е на 4-и юни срещу Сърбия, също с начален час 19:15 часа.

Най-важното от турнира може да гледате пряко в ефира на БНТ 3.

България се поклони пред подвига на Ботев и на загиналите за свободата на България (СНИМКИ)