България с поражение от САЩ в Лигата на нациите при жените

10:59, 29.06.2023
Чете се за: 02:02 мин.
българия поражение сащ лигата нациите жените

Българският национален отбор по волейбол за жени допусна осмото си поражение в тазгодишното издание на Лигата на нациите, след като отстъпи с 0:3 (15:25, 17:25, 17:25) гейма на състава на САЩ в мач, който се изигра в Сувон, Република Корея.

"Лъвиците", водени от Лоренцо Мичели, започнаха трудно двубоя и в първия гейм изобщо не успяха да се противопоставят на американките, като в един момент нашите момичета изоставаха с 8:21. В следващите минути те намалиха част от пасива си, но това не стигна за нищо повече от почетна загуба.

Във втората и в третата част българките показаха далеч по-добри неща на игрището и дори съумяваха в определени моменти да поведат в резултата. Въпреки това съставът на САЩ не допусна да се стигне до някакви изненади и в двата гейма осъществи обрат, за да стигне до чист успех.

Най-резултатна за България стана Мария Йорданова с 10 точки, докато Елена Бечева и Мира Тодорова приключиха с по 6.

За победителките от САЩ пък Джордън Томпсън реализира 16 пункта, а Кара Байема допринесе за успеха с 14.

В класирането американките си върнаха лидерската позиция, като след 10 кръга те са с баланс 9-1, докато българките се намират на 14-ото място с 2-8.

Утре, на "лъвиците" им предстои мач срещу Полшия, а в неделя (2 юли) нашият тим приключва участието си в тазгодишното издание на Лигата на нациите с мач срещу Сърбия.