България ще получи 11,5 милиарда евро през следващите 7 години. Това става възможно, след като европейските институции постигнаха споразумение по Общия регламент на европейските фондове.
От парите за страната ни - 5 милиарда евро ще бъдат за регионално развитие, 2 милиарда - за инвестиции в заетостта, 1,5 милиарда - за околната среда, 1 милиард - за енергийния преход. Това уточни евродепутатът Андрей Новаков, който беше един от преговарящите.
"От днес нататък държавите, общините, бенефициентите ще знаят на какви условия трябва да отговарят, за какви изисквания трябва да са подготвени, така че да получат европейско финансиране. Това означава край на неяснотата. Ясно е как ще се разпределят европейските средства, а в случая говорим за 330 милиарда евро", каза Андрей Новаков - евродепутат ГЕРБ/ЕНП.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района