България стартира квалификациите за Световното първенство със загуба

21:20, 26.11.2021
националите баскетбол заминаха литва костадинов чернокожев останаха извън групата
Снимка: БФ Баскетбол

Българския национален отбор по баскетбол започна участието си в квалификациите за Световното първенство през 2023 година със загуба. Националите ни отстъпиха с 69:89 точки от Литва в Клайпеда.

Срещата започна добре за възпитаниците на Росен Барчовски, които успяха да изградят преднина от 7 точки при резултат 11:4, след отлични изяви от страна на Йордан Минчев, Станимир Маринов и Емил Стоилов, които записаха първите си точки в двубоя.

Домакините заиграха далеч по-добре и регистрираха 25 поредни точки, за да стигнат до обрат и да поведат с 29:11. Във втората четвърт Павлин Иванов се опита да върне "лъвовете" в мача със цели 17 точки и смъкна пасива до 11 пункта на почивката - 42:31.

След паузата "балтийските гиганти" записаха най-резултатната си част в мача. Домакините реализираха цели 27 точки, с което си подпечатаха успеха преди заключителните 10 минути. В края играчите на Казис Максвитис успяха да изградят преднина от рекордните в мача 30 точки при резултат 88:58, преди да се стигне до крайното 89:69.

Състезателят на Рилски спортист Павлин Иванов бе най-резултатният ни играч с 20 точки, 4 борби и 1 асистенция за 31:04 минути игра. За победителите Освалдас Олисевичюс също реализира 20 точки.

Негласните герои: Спасителите от Рояк, които се притекоха на помощ в нощта на пожара
Журналистът Борян Йовановски: Трагедията на "Струма" потвърди системната корупция на Балканите