България U16 с драматична победа на ЕвроВолей 2021

10:07, 15.07.2021
Чете се за: 01:57 мин.
българия u16 драматична победа евроволей 2021

Националният отбор на България по волейбол за девойки до 16 години записа трети успех на Европейското първенство в Унгария и Словакия, след като се наложи трудно с 3:2 (20-25, 25-18, 25-22, 26-28, 15-10) на гейма над тима на Хърватия.

Срещата премина през много обрати, но за радост младите "лъвици" устояха на напрежението, за да се поздравят с крайната победа, която може да се окаже много важно по пътя им към 1/2 финалите.

Хърватките започнаха по-силно срещата и спечелиха първата част след 25-20, но българките успяха да обърнат развоя на срещата, взимайки следващите два гейма с по 25-18 и 25-22.

Четвъртият обаче отново отиде на сметката на младите хърватки, които след страхотна битка се наложиха с 28-26, вкарвайки мача в тайбрек.

Там обаче българките бяха по-концентрирани рано-рано се откъснаха, което им позволи без проблеми да затворят мача след 15-10.

Най-полезна за победата беше Ива Дудова с впечатляващите 46 точки (6 аса, 2 блокади), а Мария Габриела-Миличевич завърши с 16.

Въпреки победата, момичетата на Диян Боюклиев отстъпиха лидерското място в подреждането на отбора на Италия, който е също с три победи, но точка повече от българките.

Младите "лъвици" пък са с равен актив със състава на Сърбия, като само по-доброто геймово съотнешение засега остава нашите момичета на 2-то място.

Днес, в последния кръг България среща един от домакините в лицето на Словакия, като при победа с 3:0 или 3:1 гейма възпитаничките на Боюклиев ще се класират за 1/2 финалите на турнира.

България U17 отстъпи драматично на Сърбия на Европейското по волейбол за младежи