България U17 отстъпи драматично на Сърбия на Европейското по волейбол за младежи

10:24, 15.07.2021
българия u17 отстъпи драматично сърбия европейското волейбол младежи

Националният отбор по волейбол за младежи до 17 години загуби след здрава петгеймова битка срещу отбора на Сърбия в мач от 4-ия кръг на Група II на Европейското първенство по волейбол в Албания.

Българите показаха и двете си лица в този двубой, нo в крайна сметка отстъпиха на западните ни съседи с 2:3 гейма (19:25, 17:25, 25:16, 25:22, 13:15).

Момчетата на Виктор Карагьозов влязоха нервно в мача, губейки първата част с 19-25. За жалост грешките продължиха и във втория гейм и резонно той също отиде на сметката на Сърбия.

Тук настъпи и повратен момент за българите, които постепенно започнаха да показват истинските си възможности и спечелиха третия и четвъртия гейм с 25-16 и 25-22, докарвайки мача до тайбрек.

В решителната част обаче напрежението отново повлия на "лъвчетата", които отстъпиха драматично след 13-15 точки.

Над всички в мача беше Александър Къндев с 24 точки (3 аса, 5 блокади), но дори това не помогна на нашия тим да надиграе тима на Сърбия, за който Игнят Допудж завърши с 22 пункта (1 ас, 6 блокади).

Този резултат само направи по-оспорвана битката за 2-то място в групата, като цели четири отбора са с актив от 2 победи и 2 загуби.

Поне засега България U17 заема втората позиция заради по-добрия си точков актив, но в последния си двубой ще срещне лидера Полша, който има 3 победи и само 1 поражение до момента.