България U17 ще играе за деветото място на световното първенство по волейбол

Съперник на нашите ще бъде отборът на Куба. Мачът е утре от 11:00 часа в зала „Левски София“.

българия u17 играе деветото световното първенство волейбол
Снимка:
15:49, 30.08.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години ще играе за деветото място на световното първенство, на което страната ни е домакин в София.

Тимът, воден от Теодор Богданов, надигра Мексико с 3:0 (26:24, 25:18, 25:16) в плейофен мач за определяне на позициите във втората осмица, който се игра в зала „Левски София“.

Победата прати съставът ни в борбата за възможно най-предната позиция след Топ 8, в където за съжаление волейболистите ни не успяха да попаднат.

Съперник на нашите ще бъде отборът на Куба, който победи Либия с 3:0. Двубоят, който ще определи крайното класиране, е на 31 август от 11:00 часа в зала „Левски София“.

Това бе втора среща между двата тима в рамките на три дни. В първия сблъсък, който бе от груповата фаза България надигра Мексико с 3:1.

Във втория мач днес българите спечелиха категорично. Съперникът отново се опита да ни затрудни, но този път не му се отдаде да вземе гейм. Въпреки, че отново имаше амплитуди, нашите момчета успяха да устискат във важните моменти и да не позволят изненади. Като цяло тимът ни показа по-добра успеваемост на всички елементи, като особено в третия гейм превъзходството на терена пролича ясно.

Най-резултатен за България бе Александър Добрев със 17 точки. Даниел Танев добави 11.

В полуфиналите ще спорят Италия и Китайско Тайпе, както и Аржентина и Испания в другия двубой.