България U19 с трети пореден успех на Балканиадата

10:29, 23.07.2021
Чете се за: 01:25 мин.
българия u19 трети пореден успех балканиадата

Националният отбор на България по волейбол за юноши до 19 години записа трета последователна победа на Балканиадата U20 в Косово.

Този път жертва на младите "лъвове" стана отборът на Черна гора, като българите спечелиха в четири гейма - 3:1(21:25, 25:18, 25:15, 25:19).

Единствено в първия гейм играчите на Мартин Стоев показаха колебания, от които черногорците се възползваха по най-добрия начин и след 25:21 поведоха в резултата.

Загубата на гейма подейства отрезвяващо за българската селекция, която в остатъка от мача наложи своето темпо на игра, което доведе и до пълния обрат.

В следващите три части "лъвовете" се наложиха с разлика - 25:18, 25:15 и 25:19, за трета поредна победа в турнира.

Най-полезен за победа стана Александър Николов с 22 точки (3 аса), капитанът Владимир Гърков добави 13 (2 аса, 1 блок), а Венислав Антов завърши с 12 (2 блокади)

Така България U19 остана лидер във временното класиране с пълен актив от 9 точки, а тази вечер предстои много важен мач срещу отбора на Турция от 21.30 часа.