България влезе в тъмночервената зона по разпространение на COVID-19.
Заболеваемостта в страната вече е 547 на 100 000 души. Това е 10% повече в сравнение с вчера.
Кюстендил вече е в тъмночервената зона, а в жълто остават само две области. Най-много заразени има в София - 887 на 100 000.
Увеличението за денонощие е над 13%. В София ковид леглата са увеличени с около 20%.
Разкрити са 87 легла за лечение на деца и новородени. 55% от местата за лечение на коронавирус в София са заети.
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата