България загуби и от домакина Япония на олимпийската квалификация в Токио

15:07, 20.09.2023
Чете се за: 02:07 мин.
българия загуби домакина япония олимпийската квалификация токио

Българският национален отбор по волейбол за жени допусна четвърто поредно поражение на олимпийската квалификация в Токио, Япония, губейки от състава на домакините с 0:3 (20:25, 13:25 11:25) гейма.

Момичетата, водени от Лоренцо Мичели, за съжаление, не успяха да се противопоставят на японките, като интрига имаше само до средата на първия гейм, когато резултатът беше 12:12. Последва обаче серия от 8:2 точки в полза на азиатките, която им помогна да поемат контрола върху първата част и след това да я затворят с 20:12.

В следващите два сета съставът на Япония категорично беше по-добрият на игрището и закономерно стигна до чистия успех след 25:13 и 25:11 в своя полза.

За победителките Сарина Нишида реализира 13 точки, а другата, която премина двуцифрения актив беше Котона Хаяши, приключила с 10 пункта.

От българския тим Мария Йорданова стана най-резултатна въпреки скромния си актив от 5 точки, а цели четири състезателки завършиха с по 4 пункта, като Лоренцо Мичели даде възможност за изява на всички 14 волейболистки в групата.

В класирането България заема предпоследното 7-о място в своята група с баланс 0-4 и само 1 точка в актива си, която всъщност ни дава предимство спрямо селекцията на Перу. Япония е лидер в подреждането с баланс 4-0 и 12 пункта, колкото има и съставът на Турция.

За нашите "лъвици" турнирът продължава с мач срещу Перу в петък сутринта (22 септември) от 07:00 часа българско време.