България загуби минимално от Норвегия и отстъпи първото място в групата си (видео)

българия загуби минимално норвегия отстъпи първото групата видео
18:16, 17.10.2018
Чете се за: 01:48 мин.
Национални отбори

България загуби за първи път в турнира Лига на Нациите, като отстъпи с 0:1 на Норвегия в четвъртия си мач в група 3 и слезе от първото място. Единственото попадение вкара Мохамед Елюнуси в 31-ата минута, като след този резултат и двата отбора са с по 9 точки. Норвежците имат предимство по голова разлика.

Отборът, воден от Петър Хубчев беше тотално надигран, като не успя да отговори нито на агресията, нито на бързината. За целия мач българите имаха едва две възможности.

Норвежците взеха инициативата още от първата минута и започнаха с яростни атаки. Първата сериозна опасност дойде в 10-ата минута, когато Алесани беше изведен отлично отляво, той подаде към връхлитащия Кинг, но ударът му от чудесна позиция мина над българската врата.

В 19-ата минута отново имаше напрежение за българската врата, след като нашата защита се пропука. Но Кинг не успя да се възползва и да прати топката в мрежата. Техничен удар на Мохамед Елюнуси мина на сантиметри от гредата на Илиев в 22-ата минута.

Стражът трябваше да се намесва и в 26-ата минута, като при ъглов удар беше извършено нарушение срещу него.

В 31-ата минута домакините най-после стигнаха до гол, след като преди това достатъчно често застрашаваха нашата врата. Атаката на скорост от дясно не остави възможност за българската отбрана, като Тарик Елюнуси овладя топката и подаде в коридор на включилия се бързо Елабделауи, който подмина Занев и Славчев и пусна успоредно на голлинията. Там на задна греда другият брат Елюнуси- Мохамед, я насочи в мрежата за 1:0.

До края на полувремето норвежците продължиха да доминират, най-вече физически.

Можеше да стигне и до втори гол, но вратарят Илиев отново се справи, този път с удар на Кинг. От друга страна българската селекция не направи нито една опасна атака, като единственото полу-положение дойде от центриране на Кирил Десподов от свободен удар, като изстрелът на Николай Бодуров с глава излезе в аут.

Второто полувреме започна с влизането на Радослав Василев в атаката, а и българите вдигнаха поглед към вратата на домакините. В 55-ата минута България създаде първата си прилична атака в мача.

Центриране от фаул на Георги Костадинов продължи към Занев, който продължи към Славчев. Централният полузащитник свали топката на Ивелин Попов, а ударът на българския капитан излезе извън очертанията на вратата.

След няколко поредни мелета и здрави влизания от норвежкия отбор, в това число и избиване на Божиков пред голлинията, в 61-ата минута Попов пропусна чудесен шанс.

Георги Костадинов му подаде между двама, но българският капитан стреля слабо и по земя. Две минути по-късно Десподов при контраатака опропасти сам рейда си с няколко излишни докосвания и слаб удар.

В 83-ата минута Джошуа Кинг не успя да вкара на празна врата, след като топката му дойде на вътрешен фалц. Домакините изпълниха свободен удар удар чрез Фосум, топката беше свалена и оттам отиде у Кинг, който обаче неадекватно не успя да вкара.

До края на мача българите опитаха да направят финален натиск, но така и не стигнаха до възможност за стрелба.

Още Национални отбори

Висенте дел Боске поема ръководството на футболната федерация на Испания
15:42, 30.04.2024
Юношеският национален отбор на България U 16 спечели Турнира за развитие на УЕФА
14:47, 28.04.2024
Пътят към УЕФА Евро 2024 - епизод 8
20:30, 27.04.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Юлиан Нагелсман: Важно е да се знае от всички, че ние се борим за титлата на Евро 2024
19:31, 25.04.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Българските футболни национали до 16 г. победиха Армения във втория мач от турнира на УЕФА
Чете се за: 02:27 мин.
Българските национали по футбол до 16 г. стартираха с успех участието си на Турнира за развитие на УЕФА
14:39, 23.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.