Франция победи Германия, Гризман с 2 гола

франция победи германия гризман гола
18:16, 17.10.2018
Чете се за: 01:11 мин.
Европейски футбол

Антоан Гризман вкара два гола, а Франция обърна Германия от 0:1 до 2:1 в среща от група 1 на Лига А на турнира Лига на Нациите. Световните шампиони направиха голяма крачка към спечелването на своята група, след като събраха 7 точки. Следват Холандия с 3 и Германия с 1.

На 16-и и на 19-и ноември са последните два мача в групата: Холандия- Франция и съответно Германия- Холандия.

Германците се представиха много по-добре в сравнение с поражението с 0:3 от Холандия на 13-и този месец, но това се дължи на петте промени, които извърши селекционерът Йоахим Льов. Те дори поведоха с 1:0 с точно изпълнена дузпа от Тони Кроос в 14-ата минута, но с второто си попадение- пак от дузпа, на Гризман победата остана у Петлите.

"Аз съм напълно разочарован от резултата, но смятам, че в голяма част от срещата се държахме равностойно на Световните шампиони. Дори можехме да вкараме втори гол при 1:1. Но индивидуалната класа на отделните играчи на Франция е невероятна и недостижима. Те ни вкараха два гола буквално от нищото, без ситуации. Аз съм доволен също така и от реакцията ни след поражението от Холандия, обясни Льов.

Дузпата за Германия беше отсъдена заради игра с ръка на Преснел Кимпембе, но вратарят и капитан на домакините Юго Льорис едва не отрази удара на Кроос. Само пет минути по-късно Германия пропусна чудесна възможност за втори гол, след като Лерой Сане се отскубна от защитата и подаде на Тимо Вернер, който обаче не успя да преодолее вратаря на Франция. В следващите пет минути още две ситуации за гол пред Льорис бяха пропуснати от Германия, или пък стражът се намеси с вещина.

До края на първото полувреме Франция не можеше да намери пътя към вратата, но след почивката на терена излезе буквално преобразен отбор. В 62-ата минута Гризман с чудесен изстрел от въздуха с глава оползотвори центриране на Люка Ернандес. Пол Погба можеше да обърне развоя в 78-ата минута, но уцели тялото на Мбапе, но само след две минути се стигна до дузпна и за Франция.
Матс Хумелс препъна в наказателното поле откъсналия се Блейс Матюиди и съдията Милорад Мажич отсъди 11-метров удар, реализиран от Гризман.

Чете се за: 00:52 мин.
Арне Слот: Мога да потвърдя, че ще бъда мениджър на Ливърпул през следващия сезон
17:34, 17.05.2024
Един Терзич: Марко Ройс ще бъде в стартовите 11 в събота и ще води отбора като капитан
17:18, 17.05.2024
Чете се за: 02:45 мин.
Пеп Гуардиола: Очаквам такъв труден мач, като срещу Астън Вила преди две години
17:07, 17.05.2024
Чете се за: 02:05 мин.