България завършва Европейската купа по бокс с пет отличия

Два златни и три сребърни медала за националите

йордан морехон загуби старта европейското първенство бокс
Снимка: БФ Бокс
22:38, 14.10.2023

Българските боксьори спечелиха два златни и три сребърни медала от Европейската купа в Будва.

Националите ни се представиха на много голяма висота в хода на целия турнир, а поантата постави Йордан Морехон. В категория над 92 килограма той отстъпи в здрава битка на хърватина Марко Милун.

Така България завърши турнира в Черна гора с общо 5 отличия от 8 боксьори. Със златни медали се поздравиха Ергюнал Себахтин (48 кг) и Хавиер Ибаниес (57 кг), а сребърни отличия спечелиха Ясен Радев (54 кг), Радослав Росенов (60 кг) и Йордан Морехон (+92 кг).

Отборът ни бе воден от треньорите Жоел Арате, Валентин Поптолев и Александър Александров.

Всеки шампион в Будва получава чек за 15 000 долара от наградния фонд, който е малко над половин милион долара.

Защо настъпи кризата в Ивицата Газа и Западния бряг?