Българските волейболистки U20 разгромиха Северна Македония на Балканиадата в Тирана

Воденият от Борислав Крачанов тим надигра съседките ни с 3:0 в четвъртия двубой от надпреварата.

България U20 волейбол Балканиада
Снимка: БФ Волейбол
18:10, 23.07.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Националният отбор на България за девойки под 20 години записа втора победа на Балканиадата в Тирана. Воденият от Борислав Крачанов тим надигра Северна Македония с 3:0 (25:9, 25:16, 25:18) в четвъртия двубой от надпреварата.

Младите "лъвици" взеха превес в мача от самото начало за 6:1. Доминацията бе пълна и те оставиха противника на едва 9 точки.

Родните представителки тръгнаха ударно и във втората част за 8:1, след което продължиха да диктуват положението. Така те оформиха аванс за 2:0 гейма.

Двата тима започнаха равностойно в третия гейм, след което съседките поведоха за кратко при 6:4. Впоследствие играта продължи точка за точка, но в ключовите моменти българските националки се откъснаха и спечелиха чисто срещата.

Утре, 24 юли, е последният двубой на тима, воден от Борислав Крачанов, срещу Черна гора, от 18:30 ч.

Българските националки са трети в таблицата с 6 точки (2 победи, 2 загуби).

Съдът обяви за нищожно прехвърлянето на акции от Пловдивския панаир към община Варна