Балкан Ботевград надви Спортинг Лисабон у дома за втори успех за Купата на ФИБА Европа

Балкан срази португалския Спортинг Лисабон с 81:70 в среща от група "А".

21:13, 01.11.2023
Чете се за: 02:12 мин.
балкан ботевград надви спортинг лисабон дома втори успех купата фиба европа
Снимка: БК Балкан (Ботевград)

Българският баскетболен първенец Балкан Ботевград записа втора поредна победа в турнира за Купата на ФИБА Европа, след като пред собствена публика срази португалския Спортинг Лисабон с 81:70 в среща от група "А".

След като загубиха равностойната първа част с две точки разлика, във вторите 10 минути "зелените" напълно установиха контрол върху случващото се на паркета и след успех с 31:11 на почивката резултатът беше 51:33 в полза на домакините.

През второто полувреме гостите от Лисабон опитаха да се върнат в битката и съкратиха пасива си на само 7 точки в началото на последната четвърт, но въпреки това баскетболистите на Балкан не допуснаха да се стигне до обрат, като в края дори отново си върнаха двуцифрения аванс за крайното 81:70.

Ботевградчани приключиха мача с общо 14 вкарани тройки, а най-резултатен за победата стана естонецът Карл-Йохан Липс, който приключи с "дабъл-дабъл" - 23 точки и 14 борби, а също с "дабъл-дабъл" се отчете и Девин Харис с 13 точки и 11 асистенции. За успеха Мартин Сотиров приключи с 13 пункта, а капитанът Димитър Димитров - 11.

За Спортинг Лисабон Едуард Екийор бе над всички с 24 точки и 8 борби, докато Рон Къри завърши с 18.

По този начин Балкан Ботевград оглави еднолично класирането в група "А" с баланс 2-0, следвани от португалския тим, който е с актив от победа и загуба. Засега на последното място с две поредни поражения остава унгарския Фехервар.