Барселона и Манчестър Сити не се победиха в благотворителен мач пред 91 062 зрители

стадион Ноу Камп Тер Стеген
08:11, 25.08.2022
Чете се за: 02:22 мин.

Благотворителната среща между Барселона и Манчестър Сити завърши при резултат 3:3. Двубоят бе организиран от бившия вратар и помощник-треньор на каталунците Хуан Карлос Унсуе. Сблъсъкът цели набиране на средства за изследването на коварната болест амиотрофична латерална склероза.

91 062 зрители посетиха мача на стадион "Камп Ноу". Домакините започнаха по-агресивно срещата и пропуснаха две отлични възможности да поведат. Щефан Ортега спаси удар с глава на Пиер-Емерик Обамеянг от непосредствена близост, а Франк Кеси стреля в дясната греда.

Гостите откриха резултата в 21-ата минута. В опит да улови висока топка, Инаки Пеня изпусна кълбото върху крака на Хулиан Алварес, който се разписа.

Атаките на каталунците се отплатиха в 29-ата минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг изравни с плътен изстрел от малък ъгъл.

След почивката възпитаниците на Шави Ернандес упражниха висока преса, която им осигури второ попадение. Открадната топка попадна в краката на Френки де Йонг, който направи резултата 2:1.

Играчите на Хосеп Гуардиола обаче отговориха с гол, след като Коул Палмър засече успоредно на голлинията центриране на Жоао Кансело.

Барса поведе за трети път. Сержи Роберто изведе Мемфис Депай сам в наказателното поле, а нидерландецът не сгреши.

В 9-ата минута на добавеното време резервата Ерлинг Холанд бе повален в наказателното поле, а Риад Марез реализира последвалата дузпа.

Безсънна нощ след пожара в Шумен: Вижте разказа на един от огнеборците, участвал в потушаването му