Барселона не успя да победи Алавес в първия мач след уволнението на Куман

23:20, 30.10.2021
Чете се за: 01:27 мин.
барселона успя победи алавес първия мач уволнението куман

Отборите на Барселона и Алавес завършиха наравно 1:1 в среща от 12-ия кръг на испанската Ла Лига, играна на стадион "Камп Ноу" в каталунската столица.

Двубоят беше първи за домакините след уволнението на Роналд Куман, а днес футболистите на "каталунците" бяха водени от наставника на втория отбор Сержи Бархуан.

След нулево първо полувреме Мемфис Депай откри резултата в 49-та минута, вкарвайки след страхотно фалцово изпълнение от границата на наказателното поле.

Радостта на домакините обаче трая едва три минути, тъй като отлично нападение на гостите от Алавес завърши с попадение на Луис Риоха.

В 59-ата минута Депай беше много близо до това да изведе отново Барса напред, но този път опитът му се отби от страничната греда.

До края "каталунците" очаквано бяха по-активния тим, но усилията им така и не доведоха до очаквания резултат и в крайна сметка мачът завърши наравно 1:1.

Точката изкачи Барса до 9-то място с актив от 16 точки, докато Алавес запазва 16-та позиция с 10 пункта.