Барселона оцеля срещу Селта на "Камп Ноу"

23:58, 09.10.2022
Чете се за: 02:10 мин.
барселона оцеля селта камп ноу

Отборът на Барселона изстрада минимален успех с 1:0 на своя "Камп Ноу" при домакинството си на Селта Виго в среща от 8-ия кръг на Ла Лига.

През първото полувреме "каталунците" изцяло контролираха двубоя и логично стигнаха до гол в 17-ата минута, а негов автор стана Педри, който се възползва от неуспешен опит за изчистване от бранител на галисийци и от близо реализира втория си гол през кампанията.

До почивката домакините продължиха да доминират, но въпреки това до втори гол не се стигна и така двата отбора се оттеглиха при минимален аванс за Барса.

През втората част обаче ситуацията на "Камп Ноу" коренно се промени и гостите от Селта поеха контрола върху срещата.

Отборът от Виго опита всячески да стигне до изравнителния гол, като отправи общо 12 изстрела по посока вратата на "каталунците", но техният страж Марк Андре тер Стеген направи всичко възможно да запази вратата си суха, носейки трите точки на своя тим.

С успеха Барселона отново се изравни на върха в класирането с Реал Мадрид, като големите съперници имат по 22 точки преди Ел Класико следващата събота (16 октомври). "Лос блаугранас" все пак ще влязат в дербито като лидер в подреждането заради по-добрата си голова разлика.