Барселона приключи годината с реми срещу 10 от Севиля

гол последната минута спаси барселона пореден домакински провал
00:23, 22.12.2021

Отложеният двубой от 4-ия кръг на Ла Лига между Севиля и Барселона завърши при резултат 1:1. Папу Гомес откри резултата, но Роналд Араухо изравни преди почивката. През втората част Жул Кунде бе изгонен, но Барса така и не стигна до победно попадение.

Рафа Мир изпрати топката в противниковата врата в 22-ата минута, но голът му бе отменен заради засада.

В 32-ата минута натискът на домакините на стадион "Рамон Санчес Писхуан" се отплати. Папу Гомес засече центриране на Иван Ракитич от корнер за 1:0.

В последната минута от първата част Роналд Араухо засече с глава центриране на Осман Дембеле от ъглов удар, за да възстанови равенството. Футболистите на Шави Ернандес завършиха първото полувреме с 15 удара. Това е най-доброто им постижение за сезона и най-доброто постижение за отбор от испанския елит през настоящата кампания.

След почивката възпитаниците на Юлен Лопетеги останаха с човек по-малко. Жул Кунде получи директен червен картон, след като хвърли топката право в лицето на Жорди Алба от близко разстояние.

"Каталунцте" упражниха натиск, но така и не стигнаха до ново попадение. В 84-ата минута Осман Дембеле бе близо до гол, но ударът му от границата на наказателното поле срещна лявата греда.

Севиля заема втората позиция в класирането с актив от 38 точки. Барселона е 7-и с 10 пункта по-малко.

В другия двубой от кръга, игран днес, Виляреал победи Алавес с 5:2.