Барселона разгроми Наполи, Рейджърс елиминира Борусия (Резултати)

барселона разгроми наполи рейджърс елиминира борусия
23:52, 24.02.2022 (обновена)
Чете се за: 02:30 мин.

Плейофният кръг в Лига Европа предложи много вълнуващи емоции на почитателите на футбола.

Считаният за фаворит за трофея в надпреварата Барселона разгроми като гост Наполи с 4:2 и с общ резултат от двата мача 5:3 продължава към осминафиналите. На стадиона в Неапол, каталунците вкараха два бързи гола на Жорди Алба и Френки Де Йонг до 13-ата минута, а десетина минути по-късно капитанът на неаполитанци Лоренцо реализира дузпа преди Жерар Пике отново да изведе Барса с два гола преднина точно преди почивката. След точно час игра и новото попълнение Пиер-Емерик Обамеянг се разписа. Крайният резултат оформи Матео Политано четири минути преди края на срещата.

В друг интересен двубой от турнира Глазгоу Рейнджърс елиминира Борусия (Дортмунд) с общ резултат 6:4. Преди седмица на „Сигнал Идуна Парк“ шотландският шампион победи „жълто-черните“ с 4:2, а в реванша на своя „Айброкс“ двата тима завършиха наравно 2:2. Джеймс Таверние изведе домакините напред след точно изпълнение от дузпа в 22-ата минута, а до края на първото полувреме германците осъществиха пълен обрат с попадения на Джуд Белингам и Донийл Мален. Отново Таверние бе в прегръдките на съотборниците си в 57-ата минута, когато отбеляза изравнителното попадение.

Напред в Лига Европа продължават още Аталанта, Порто, и Севиля, РБ (Лайпциг), Бетис и Бенфика.