Барселона разгроми Реал Мадрид на "Сантяго Бернабеу" с голове след почивката

Шампионът на Испания допусна първо шампионатно поражение през сезона.

23:52, 26.10.2024
Чете се за: 02:35 мин.
Барселона

Барселона победи Реал Мадрид с 4:0 в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Роберт Левандовски се разписа на два пъти в рамките на 141 секунди, преди Ламин Ямал и Рафиня също да запишат името си в голмайсторите.

През първото полувреме на стадион "Сантяго Бернабеу" домакините бяха по-активни в преден план. "Белият балет" обаче не успя да материализира опасните си атаки. След впечатляващ пробив Винисиус Жуниор се озова на броени метри от противниковата врата, но изстреля разочароващ удар в аут. Попадение на Килиан Мбапе пък бе отменено порази засада след намесата на ВАР.

След почивката Левандовски реализира две попадения за 141 секунди, с което осигури победата на каталунците. Полякът откри резултата в 54-ата минута. Марк Касадо изведе съотборника си сам срещу вратаря, а полякът не сгреши за 1:0.

Възпитаниците на Ханзи Флик удвоиха преднината си още със следващата си атака. Голмайсторът на "червено-сините" засече с глава центриране в наказателното поле на Алехандро Балде.

В 66-ата минута и двата отбора изпитаха силно разочарование. Нов гол на Мбапе бе отменен заради засада, а Левандовски стреля в дясната греда на празна врата.

Ямал направи преднината на гостите класическа в 77-ата минута. Крилото на Барса завърши контраатака с плътен шут с десния крак в близкия ъгъл на противниковата врата.

Рафиня взе пример от своите партньори в атака и също записа името си сред голмайсторите. Бразилецът прехвърли Андрий Лунин, за да оформи крайния резултат.

Иняки Пеня се поздрави със суха мрежа, след като отрази коварни шутове на Мбапе.

Шампионът на Испания допусна първо шампионатно поражение през сезона. Каталунците прекъснаха серия от 42 поредни мача без поражение за "белите" в Примера дивисион.

Барселона оглавява класирането с аванс от 30 точки, докато Реал Мадрид остава на втората позиция в подреждането с 24 пункта.