Барселона спря победната серия на Фенербахче в Евролигата

Евролига баскетбол 2022/2023, Фенербахче - Анадолу
Снимка: АРХИВ
08:36, 05.11.2022

Барселона победи Фенербахче с 81:80 точки в мач от 6-ия кръг на Евролигата. По този начин каталунците нанесоха първа загуба на турския гранд.

Испанците спечелиха първите две четвърти в двубоя, за да изградят крехка преднина на почивката - 39:36. След паузата възпитаниците на Шарунас Ясикевичус изградиха аванс от 16 точки в третата част. Гостите направиха всичко по силите си да се върнат в двубоя, но изоставането им се оказа непреодолимо.

Най-резултатен в зала "Палау Блауграна" в Барселона бе Николас Лапровитола от тима на победителите с 26 пункта.

Фенербахче остава на върха с актив от 5 победи и 1 загуба, колкото има и вторият Монако. Барселона заема 5-ата позиция с 4 успеха и 2 поражения.

Другият най-оспорван мач от вечерта противопостави Олимпиакос и Валенсия. Александър Везенков се отчете с 20 точки, 3 борби, 7 асистенции и 2 откраднати топки, но тимът му също загуби минимално - 82:83.