Башкими победи Рилски спортист и среща Левски Лукойл във финала на Балканската лига (ВИДЕО)

14:39, 14.04.2018
Чете се за: 00:29 мин.
Баскетбол
башкими победи рилски спортист среща левски лукойл финала балканската лига видео

Косовският тим Башкими е вторият финалист в Балканската лига по баскетбол. Във втория полуфинал от програмата на Файнъл Фор Башкими се наложи със 72:71 (24:14, 10:21, 25:20, 13:16) над домакина Рилски спортист.

Срещата в Самоков бе крайно драматична и се реши три секунди преди края, когато Златин Георгиев фаулира Арън Мос, който реализира и двата наказателни удара, за да оформи крайното 72:71 в полза на гостуващия отбор.

В мача за титлата, който е в неделя, Башкими ще срещне отбора на Левски Лукойл, докато Рилски спортист ще играе за бронза с македонския Блокотехна. По-рано днес Левски Лукойл се наложи с 85:81 над отбора от Гевгелия.

Арън Мос бе най-резултатен за победителите от Башкими с 19 точки, докато Винсент Золо приключи с 13. За Рилски спортист Златин Георгиев реализира 18, а ветеранът Йордан Бозов приключи със 17. Травис Тейлър пък направи "дабъл-дабъл" от 14 точки и 19 борби.

Още Баскетбол

Цървена звезда спечели трофея в баскетболната Адриатическа лига
09:11, 20.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Шампионът Денвър е аут от битката за титлата в НБА след четвърто поражение от Минесота Тимбъруулвс
08:24, 20.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Индиана Пейсърс спечели Мач 7 в "Медисън Скуер Гардън" и се класира за финала на Източната конференция на НБА
01:09, 20.05.2024
Чете се за: 04:30 мин.
Константин Костадинов и Аликанте с втора загуба в плейофната серия срещу Форка Лейда в Leb Oro
Чете се за: 02:17 мин.
София-Балкан спечели втория турнир в Държавното първенство по баскетбол на колички
17:19, 19.05.2024
Георги Глушков пред БНТ: Министерството на спорта трябва да финансира клубовете на 100% (ВИДЕО)
Чете се за: 01:42 мин.
Аликанте и Константин Костадинов започнаха със загуба на четвъртфиналите в испанската Leb Oro
12:47, 18.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Левски Лукойл е първият финалист в Балканската лига (ВИДЕО)