Баскетболистите на САЩ в група с Франция и Иран за класиране за Токио

13:26, 02.02.2021
Чете се за: 00:53 мин.
Баскетбол
баскетболистите сащ група франция иран класиране токио

Националният отбор на САЩ по баскетбол за мъже, който ще се бори за четвърта поредна титла, попадна в група "А" на олимпийския турнир в Токио, който трябва да се проведе това лято. Това отреди тегленият днес жребий.

Компания на американците в групата ще правят отборите на Иран и Франция, както и победителят от квалификацията във Виктория (Канада), в която ще участват съставаите на Гърция, Канада, Китай, Уругвай, Чехия и Турция.

Световният шампион Испания попадна в група "С". Там са още финалистът от последния Мондиал Аржентина, домакините от Япония и победителят от квалификацията в Каунас, в която ще играят домакините от Литва, Република Корея, Венецуела, Полша, европейският шампион Словения и Ангола.

В група "В" жребият изпрати полуфиналиста от последното световно първенство Австралия и Нигерия. В група ще бъдат и победителите от последните две междуконтинентални квалификации в Сплит и Белград.

В Сплит за една квота ще се борят Германия, Русия, Мексико, Тунис, Хърватия и Бразилия, докато от Белград ще бъде излъчен един участник на Игрите в Токио измежду Доминиканската република, Нова Зеландия, Сърбия, Пуерто Рико, Италия и Сенегал.

Без подобни условности премина жребият при жените, където състават на всяка една от трите групи е ясен.

Олимпийският шампион САЩ, който ще се бори за седмо поредно и общо десето злато, е в група "В" заедно с отборите на Франция, Япония и Нигерия.

В група "А" попаднаха европейският шампион Испания, Канада, Сърбия и Република Корея. Силният тим на Австралия, Китай, Белгия и Пуерто Рико пък ще играят в група "С".

Олимпийските игри в Токио трябва да се проведат от 24 юли до 8 август 2021 година.

Чете се за: 01:27 мин.
Баскетболните национали до 16 г. не успяха да се противопоставят на европейския шампион
15:15, 13.08.2024
Чете се за: 02:17 мин.