Български национален отбор по баскетбол за юноши до 18 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
10:07, 03.07.2022
Чете се за: 01:12 мин.

Националният отбор по баскетбол за юноши до 18 години продължава подготовката си за Европейското първенство, Дивизия Б, в Румъния това лято в Сандански.

Ден, след като изгледаха на живо в Самоков, заедно с представителния тим на България за девойки до 18 години, мача на мъжкия ни тим срещу Литва, момчетата, водени от Даниел Клечков, Стойо Чолаков и Тодор Тодоров, отстъпиха на готвещия се за Дивизия А тим на Северна Македония с 57:81 точки.

Първата четвърт бе равностойна, макар македонците да водеха през повечето време. Гостите нанесоха своя удар преди почивката, когато спечелиха частта с 21:9. Второто полувреме бе по-равностойно, но авансът на гостите се оказа непосилен за стопяване.

Мача пропусна Симеон Димитров. В 12.00 часа двата отбора ще играят отново.

Баскетболистките до 20 години отстъпиха на Гърция
Росен Плевнелиев: Дайте да видим кои са обществениците, получавали пари от Русия