Български национален отбор по баскетбол за жени до 20 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
21:04, 13.07.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Силни последни минути на третата четвърт и мощен завършек в последната част стигнаха на Швеция за победа над България с 94:71 точки в мач за местата от 9 до 16 място на Европейското първенство в Унгария, Дивизия А.

Българките остават без победа на европейски шампионати над този съперник от 2005 г. насам. Нашите момичета бяха равностойни на своя съперник до края на третата четвърт, като спечелиха втората част. В края обаче скандинавките показаха много стабилна физическа игра, докато българките вече поуморени не успяха да им се противопоставят и 18:30 в последния период реши окончателно крайния изход на мача.

Много сили хвърли Виолета Григорова, която изигра най-добрия си мач на шампионата до момента и завърши с 20 точки и 6 борби. По 13 вкараха Борислава Денчева и с 3 години по-малката от болшинството състезателки на шампионата Ивана Бонева.

Това беше пета загуба за нашия тим в Шопрон. Утре е почивен ден на турнира, а следващият съперник на тима ни е Белгия за разпределение на местата от 13 до 16.