Базел надигра тотално Айнтрахт, но спечели само с 1:0

Чете се за: 00:54 мин.
Европейски футбол
базел надигра тотално айнтрахт спечели

Единственото попадение в срещата бе дело на Фабиан Фрай в края на мача.

Домакините започнаха по-активно и техния нападател Артур имаше шанс да открие резултата, но защитник на Айнтрахт му попречи да нанесе достатъчно добър удар.

В 25-та Силван Видмер стреля от границата на наказателното поле, но Кевин Трап отрази удара.

Две по-късо и Петрета обстрелва вратата на Айнтрахт, но отново Трап бе на мястото си, запазвайки нулевото реми.

Едва в края на полувремето, немският тим стигна до нещо по интересно пред вратата на Базел. Бас Дост засече центриране от ъглов удар, но изстрелът му с глава премина над вратата.

След подновяването на играта, домакините отново бяха по-активни и 47-та минута Видмер се оказа очи в очи с Трап, но отново не успя да преодолее вратаря на гостите.

Малко по-късно удар на Валентин Щокер бе избит от голинията.

Същото се случи и при опита на Джубер да отбележи от близка дистанция в 75-та минута.

Пет минути преди края на редовното време Кевин Трап за пореден път отчая гостите, отразявайки удар на Кампо, който се бе озовал сам срещу него.

Две по-късно, логичното се случи. Многоходова акция на Базел бе завършена от Фабиан Фрай, който пое топката на границата на наказателното поле и след като преодоля няколко защитници и вратаря Трап, вкара за 1:0.

По този начин с общ резултат 4:0 Базел продължава в битката за трофея във втория по сила европейски клубен турнир.

Съперник на швейцарците в 1/4-финалната фаза ще бъде бъде отборът на Шахтьор Донецк, който отстрани Волфсбург.

Мачът е във вторник на "Арена Ауф Шалке" в Гелзенкирхен от 22 часа българско време.