Берое и Монтана 2003 стигнаха до лесни победи в предпоследния кръг на редовния сезон на баскетболния шампионат при дамите

берое монтана 2003 стигнаха лесни победи предпоследния кръг редовния сезон баскетболния шампионат дамите
17:58, 30.03.2024
Чете се за: 02:22 мин.

Шампионът Берое Стара Загора надигра носителя на Купата на България Рилски спортист с 85:64 (35:16, 14:19, 26:14, 10:15) като домакин в мач от 11-ия кръг на Първата четворка в българското първенство по баскетбол за жени.

"Зелените" контролираха изцяло двубоя в своята зала, като отвориха двуцифрена преднина още в хода на откриващата четвърт, а най-големият им аванс в срещата достигна 31 точки.

Николина Зубач се отличи с „дабъл-дабъл“ за победителите - 37 точки и 12 борби за Берое, а Николет Гилдей добави 18 точки.

От другата страна Ивана Бонева бе най-резултатна за Рилски спортист с 21 пункта, а по 10 точки вкараха Деница Манолова и Виолета Григорова.

Берое постигна девети успех от 11 изиграни двубоя в този етап от първенството, докато Рилски спортист допусна пето поражение.

В другата среща от кръга вицешампионът Монтана 2003 се наложи над Локомотив София със 79:55 (22:10, 17:11, 27:19, 13:15) у дома в зала „Младост“, нанасяйки 11-о поредно поражение на столичанки

Монтанчанки имаха превъзходство в хода на цялата среща, като на почивката водеха с 39:21, а след третата четвърт преднината им доближи 30 точки – 66:40.

Янина Тодорова реализира 16 точки за победата, а Преслава Колева приключи с „дабъл-дабъл“ - 14 точки и 10 борби. За гостите от София Деяна Станиславова отбеляза 15 пункта.

Така преди последния кръг от редовния сезон лидер в Първата четворка е съставът на Берое с баланс 9-2, следван от Монтана 2003 със 7-4, Рилски спортист с 6-5, а на дъното остава Локомотив София с актив от 11 загуби и нито един успех.

След изиграването на мачовете от предстоящия кръг и четирите отбора ще насочат фокуса си върху плейофите, където в полуфиналите, както и в сблъсъка за третото място, ще се играе до две победи от три мача, а финалът за титлата ще се проведе във формат до три успеха от пет възможни срещи.

Георги Граматиков отпадна в 1/16-финалите на турнира по джудо от Големия шлем в Анталия