Берое и Монтана 2003 записаха победи във втория етап на женското баскетболно първенство

В друга среща от родния шампионат Шампион 2006 разгроми гостуващия Дунав 2016 Русе със 102:44

берое монтана 2003 записаха победи втория етап женското баскетболно първенство
Снимка: БК Берое Стара Загора - жени
18:26, 27.01.2024
Чете се за: 02:52 мин.

Отборите на Берое Стара Загора и Монтана 2003 постигнаха победи във втория кръг на първата четворка от втория етап на женското баскетболно първенство на България.

Берое спечели гостуването си на Рилски спортист в Самоков с 89:66 (14:15, 26:15, 28:22, 21:14) и така шампионките записаха втория си успех в тази фаза на шампионата.

Старозагорки поведоха в резултата още в средата на втората четвърт и до края доминираха, като през второто полувреме преднината им премина границата от 20 точки по пътя към крайната победа.

Дебют за домакините от Рилски спортист направи новото попълнение Драгана Николич, която вкара 3 точки за малко повече от пет минути на игрището.

За Берое се отличи Николина Зубац с 21 точки, Николет Гилдей добави 20, а Цветомира Наумова завърши със 17 точки. За състава от Самоков Вероника Джиков реализира 25 пункта, а Радина Илиева наниза 13.

В друга среща от първата четворка Монтана 2003 победи като гост Локомотив София със 74:54 (13:10, 18:12, 21:15, 22:17). Баскетболистките от Монтана взеха аванс от 30:18 минута преди края на първото полувреме и след почивката не изпуснаха инициативата, за да стигнат до първи успех във втората фаза на първенството.

За победителките Тери Батъл и Борислава Денчева вкараха по 14 точки, докато Валентина Горанова добави 13. От другата страна Гергана Цекова беше най-добра за Локомотив, приключвайки с "дабъл-дабъл" - 13 точки и 11 борби.

В подреждането Берое е лидер в първата четворка с баланс 2-0, следван от Монтана 2003 и Рилски спортист, които са с победа и загуба. Засега Локомотив София остава на четвъртото място с две поражения.

В двубой от първия кръг на втората четворка Шампион 2006 разгроми гостуващия Дунав 2016 Русе със 102:44 (32:11, 26:16, 21:13, 23:4).

Елена Георгиева се отличи с 28 точки, 7 борби, 11 асистенции и 9 отнети топки за успеха. Анджела Стамболян записа 26 точки, 7 борби и 10 асистенции. Зехра Селим приключи с 12 точки и 5 борби за Дунав.