Отборът на Берое победи ЦСКА в драма в Стара Загора с 85:81 и се върна на победния път в НБЛ след серия от четири поредни загуби.
Двубоят бе напрегнат и много равностоен до самия си край, като силна последна четвърт на домакините им донесе успеха.
Корнелиус Хъдсън изигра силен мач и получи наградата за Играч на мача с Gastronom.bg след 20 точки. Тарекей Едоджи записа дабъл-дабъл с 11 точки и 12 борби, а Дариус Хол допринесе с 13 точки и 8 борби. Александър Тодорович също бе на ниво с 18 точки.
За ЦСКА отново Зейн Ноулс и Райли Оуенс бяха на ниво. Ноулс записа 24 точки и 10 борби, Оуенс добави още 22 точки, а с дабъл-дабъл се отличи националът Андрей Иванов – 11 точки и 11 борби. С 9 точки и 10 асистенции се включи Джордан Калахан.
Старозагорци вече са с актив 3-4, докато „червените“ остават само с 2 победи и четири загуби.
В следващия кръг Берое гостува на Левски, докато ЦСКА посреща Черноморец.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
На първото заседание на новото правителство Румен Радев очерта основните приоритети
Министрите от кабинета "Радев" положиха клетва, кои са първите им задачи? (ОБЗОР)
До 10 дни започва пръскането срещу комари по Дунава, след като бяха отпуснати 1,28 млн. евро