берое преодоля локо контролна среща
Снимка: ПФК Берое
22:26, 30.06.2021
Чете се за: 01:25 мин.

Берое победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в контролна среща, играна в Рила. Олджай Алиев и Мартин Камбуров отбелязаха за „зелено-белите“, а Димитър Илиев се разписа от дузпа за „смърфовете“.

Берое поведе с 1:0 в 38-ата минута. Михаил Стоянов пусна отличен пас по дясното крило към Илиян Стефанов, който центрира остро в наказателното поле на Локомотив. Илко Пиргов плонжира, но не успя да пресече центрирането и топката попадна в Олджай Алиев, който вкара в опразнената врата.

Съдията Станимир Тренчев свири дузпа за Локомотив Пловдив в 59-ата минута, след като Иван Гошев фаулира откъсналия се сам срещу него Георги Минчев. Зад топката застана Димитър Илиев, който реализира отсъдената дузпа, пращайки топката в десния ъгъл на Гошев.

Берое отново излезе напред в резултата с 2:1 в 73-ата минута. Джунейт Али центрира в наказателното поле на Локомотив, където Мартин Камбуров се извиси над всички и с глава вкара топката във вратата на Илко Пиргов.