Берое приключи с победа втория етап в НБЛ

21:41, 06.03.2022
берое приключи победа втория етап нбл
Снимка: НБЛ

Отборът на Берое завърши втория етап в НБЛ с победа, след като надигра с 91:76 като гост състава на Ямбол.

Старозагорци се възползваха от слабия старт на домакините си и дръпнаха с 12 точки. Последва равна втора четвърт, но гостите добавиха още 8 точки към аванса си след почивката, а финалния щурм на Ямбол не се оказа достатъчен обрат и по този начин гостите записаха 10-ия си успех през сезона.

За Ямбол загубата пък беше 11-та, като тимът има и шест победи, с което заема 8-то място място в класирането. Берое пък приключва на 6-та позиция този втори етап.

Общо шестима баскетболисти на победителите завършиха с 10 и повече точки. Най-резултатен стана влезлият от пейката Обина Олека с 20 точки, а с 16 се отличи Седариан Рейнс, който прибави и 9 борби. 15 точки наниза Антон Кук, а 12 – Джордан Бърнс. С по 10 пункта завършиха рожденикът Дамян Минков и Александър Янев.

За домакините Джеремая Пейдж бе на познатото ниво с 23 точки, а 15 добави Тадж Ридли. Новото попълнение Алонзо Кембъл дебютира с 5 пункта.