Бетис продължава с победите след важен обрат срещу Алавес

12:23, 09.03.2021
Чете се за: 00:30 мин.
бетис продължава победите важен обрат алавес

Възпитаниците на Мануел Пелегрини спечелиха четвърта поредна среша в Ла Лига, като по този начин андалусийци дръпнаха с 5 точки пред Виляреал в битката за последното място, което дава право на участие в евротурнирите.

Победата обаче въобще не дойде лесно за домакините, които допуснаха да изостанат с 0:2 още до 24-та минута.

Първо в 12-та Хоселу се разписа от пряк свободен удар, а след още 12 Едгар Мендез удвои с глава след подаване отляво.

Борха Иглесиас върна домакините в срещата в 61-та минута, когато той се разписа от дузпа, а точно 20 минути по-късно Хоакин Санчес изравни след подаване от ъглов удар.

Пълният обрат бе завършен от отново от Иглесиас, който се възползва от подаване на Емерсон, за да донесе трите точки на своя тим.

Така в подреждането "зелено-белите" събраха 42 точки и са 6-ти, докато Алавес пропуснаха да се измъкнат от опасната зона и останаха 19-ти със само 22 пункта.