Бетис се справи с Гранада и продължава битката за Европа

14:37, 11.05.2021
Чете се за: 00:30 мин.
бетис справи гранада продължава битката европа

Реал Бетис записа важна победа над Гранада с 2:1 с гол в последните минути в двубой от 35-ия кръг на Ла Лига.

С успеха тимът на Мануел Пелегрини събра 54 точки на шестата позиция във временното класиране, даваща право на участие в Лига Европа. Гранада са десети с 45 точки.

Тимът на Бетис поведе в 39-та минута, когато Борха Иглесиас получи на точката на дузпата и не остави шансове на вратаря, за да даде аванс на домакините.

В 66-та минута обаче Дарвин Мачис изравни резултата. Куриозното в случая бе, че асистенцията за Мачис бе дело на Марк Бартра, който изведе футболиста на Гранада сам срещу вратаря и той не сбърка за 1:1.

Успехът на "зелено-белите" стана факт само четири минути преди края, когато играчите на Гранда се наредиха на голлинията, тъй като бе отсъден непряк свободен удар на метри от вратата. Първият удар на Борха Иглесиас бе блокиран, но при добавката той не сбърка и бе точен за 2:1.

Отново масови нарушения при следвеликденските "разпродажби"