Германският биатлонист Бенедикт Дол намекна, че предстоящият сезон може да бъде последен в неговата кариера.
33-годишният състезател, роден в Титизее Нойщадт, признава в интервю, че вече все по-трудно намира мотивацията, а освен това има желание да прекарва повече време със семейството си.
"Не се знае, може пък през зимата да се амбицирам и да реша да се състезавам още един сезон. Вече обаче напредвам във възрастта и понякога ми е малко трудно да намеря мотивация", заяви Дол.
"Направих добра кариера, но вече ми се иска да правя нещо различно. Искам да прекарвам цялата година у дома. Става ми все по-трудно да напускам дома и семейството ми за тренировъчни лагери и състезания", споделя още биатлонистът, който в кариерата си има 4 победи за Световната купа.
За Бенедикт Дол най-големият индивидуален успех си остава златният медал в спринта на 10 км от световното първенство в Хохфилцен, Австрия през 2017-а година. В допълнение той има още три сребърни и едно бронзово отличие от шампионати на планетата.
На олимпийски игри германецът участва на два пъти - Пьонгчанг 2018 и Пекин 2022. На Игрите в Република Корея биатлонистът печели и два бронза - в преследването на 12.5 км и като част от мъжката щафета на Германия (4х7.5 км).
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok