Биатлонистът Благой Тодев спечели европейска титла при младежите

биатлон лого
17:39, 19.01.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Българският национал Благой Тодев спечели титлата в индивидуалната дисциплина на 15 км на Европейското първенство по биатлон за младежи в Поклюка (Словения).

Той сбърка само веднъж при четирите си посещения на стрелбището и с добро ски бягане успя да се пребори за златния медал. Това е първа титла за Благой Тодев в състезание от такъв ранг.

На второ място се класира италианецът Николо Бетемпс, а бронзовото отличие е за Дорин Патурел от Франция.

Още четирима наши състезатели участваха в класическата дисциплина. Васил Зашев сбърка четири пъти и зае 51-а позиция. Николай Тодоров добави шест минути към своето време и финишира 88-и. Константин Василев е 93-и с 11 наказания, а Красимир Ананасов остана 107-и с общо 12 грешки в стрелбата.

За утре (20 януари) в програмата са записани две отборни състезания - класическа смесена щафета и спринтова щафета.

Министърът на спорта Радостин Василев поздрави европейския шампион: "Поздравявам талантливия ни състезател Благой Тодев за европейската титла при младежите в индивидуалната надпревара на 15 км. Тодев направи само една грешка в четирите си стрелби и беше недостижим на върха с над 20 секунди пред втория. За успеха поздравявам и треньорския щаб. Надявам се силното представяне в Поклюка да продължи."