Те са обвинени за присвояване на 3 300 000 лева от бюджета
Бившите директори на театрите в Смолян и Разград заедно с шестима техни приближени са предадени на съд, обявиха от Окръжната прокуратура в Пловдив.
Те ще отговарят за участие в организирана престъпна група, длъжностно присвояване и пране на пари при подписване на фиктивни договори за работа. Според обвинението групата е действала през лятото на 2024 г., а присвоените бюджетни средства надхвърлят 3 300 000 млн. лв.
Скандалът в театралните среди избухна в края на 2024 година, когато диригентът Левон Манукян, управляващ разградския филхармоничен център, и тогавашният директор на смолянската драма Румен Бечев, бяха арестувани.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?