БК Тунжда Ямбол U16 завърши без загуба в турнира от Европейската младежка баскетболна лига в Унгария

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
07:58, 26.09.2022
Чете се за: 01:42 мин.
годишните баскетболисти тунджа ямбол две победи европейската младежка лига
Снимка: БК Тунджа Ямбол

16-годишните момчета на БК Тунджа Ямбол завършиха без загуба в първия кръг на турнира от Европейската младежка баскетболна лига в Унгария. В последния си мач ямболии се наложиха над състава на Мюнхен със 79:63 и така записаха четвърти успех в надпреварата.

Двата отбора си разменяха водачеството през първото полувреме. На два пъти тимът от Германия повеждаше с 9 точки, а на почивката резултатът бе 43:40 за германците. Баскетболистите на Стойо Чолаков обаче си върнаха водачеството след паузата и след много силно второ полувреме, спечелиха убедително.

Ивелин Динев бе най-резултатен за успеха с 21 точки. Георги Иванов записа 20, като овладя и 10 борби. Никола Нанков е с 19 точки, а дабъл-дабъл има и Стефан Касабов – 11 точки и 13 борби.

Следващият турнир от Европейската младежка баскетболна лига с участието на Тунджа ще се проведе в средата на февруари, 2023 г. в Пардубице, Чехия. Съперници на Ямбол в него ще са останалите отбори от групата – Интер Братислава, Сибиу, MAFC Будапеща и Пардубице.