Нигерийската спринтьорка Блесинг Окагбаре бе дисквалифицирана от Олимпийските игри в Токио, след като е била уличена в употреба на допинг.
В проба от 19 юли е установено, че Окагбаре е използвала хормон на растежа, което автоматично означава край на нейното участие в японската столица.
За нигерийката това е четвърто класиране за Олимпийски игри, като тя има спечелен сребърен медал в скока на дължина от Пекин 2008.
Блесинг дори вчера участва в квалификациите на спринта при жените, като с резултат 11.05 секунди тя намери място в 1/2 финалите на дисциплината, но след уличаването в употреба на допинг, тя няма да участва повече в Токио.
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра