Американският държавен секретар Антъни Блинкен заяви, че очаква севернокорейските войници в Русия да бъдат разположени срещу украинските сили до няколко дни.
Той посочи, че севернокорейците на терен ще се превърнат в легитимна цел в случай, че се включат в бойни действия срещу Украйна. Блинкен посочи, че Китай трябва да предприеме действия за ограничаване на провокативните действия на Пхенян и да прекрати подкрепата си за руската армия.
Привличането на севернокорейски части е ясен знак за слабостта на Русия, посочи американският държавен секретар. Съединените щати и Южна Корея обсъждат различни варианти на отговор, стана ясно след среща на Антъни Блинкен и министъра на отбраната Лойд Остин с техните южнокорейски колеги във Вашингтон. До няколко дни Вашингтон ще обяви нова военна помощ за Киев, съобщи шефът на Пентагона.