от Вяра Илиева
09:18, 10.10.2022
Борислав Младенов Виртус Имола
Снимка: фейкбук страница на БК Виртус Имола

Отборът на Виртус Имола, с българина Борислав Младенов в състава си, постигна първа победа за сезона в мъжкото баскетболно първенство на Италия. Тимът се наложи като гост над Фаенца с 80:68 (21:19, 26:19, 17:21, 16:9) в двубой от втория кръг в регион C на Серия Б.

22-годишният българин игра 24 минути и записа "дабъл-дабъл" - 14 точки и 11 борби. Лука Галаци също отбеляза 14 точки.

В следващия си мач на 16 октомври Виртус Имола играе с Мателика.

В мач от втория кръг на регион D на Серия Б Виртус Поцуоли, където играе друг българин Георги Сираков, загуби домакинството си на Авелино с 67:76. Сираков започна като титуляр и завърши с 11 точки, 1 борба, 5 асистенции и 1 отнета топка за 35 минути.

Йордан Божилов: Няма смисъл да купуваме самолети "Грипен", независимо от офертата, която получим за тях
Атанас Зафиров, БСП: Ние не сме заявили позиция, че ще бъдем опозиция