Борислава Христова и Сепси записаха седма поредна победа в първенството на Румъния по баскетбол

Борислава Христова
Снимка: ФИБА АРХИВ
19:03, 19.11.2022

Борислава Христова и Сепси записаха седма поредна победа в елита на Румъния. Българката и нейните съотборнички спечелиха при убедително гостуването си на Търгу Секуйеск с 81-58. По този начин баскетболистките на Зоран Майкс продължават да се радват на пълен актив от седем успеха и заемат еднолично първото място в шампионата на северната ни съседка. Следващият двубой за Христова и компания ще бъде на 10 декември, когато ще приемат Александрия, където играят Александра Петрова и Анна-Мария Коляндрова.

Домакините държаха водачеството в свои ръце през цялата първа част и след нейния край си осигуриха крехка разлика от 3 точки. Гостите не оставиха нещата така и методично обърнаха хода на събитията в своя полза, повеждайки с 42:36 на полувремето. При подновяването на играта действащият шампион на Румъния увеличи значително оборотите и своята преднина, с което си помогна да спечели мача по-лесно.

Българската националка приключи с 5 точки, 2 борби, 4 асистенции и 1 открадната топка за 22 минути в игра.

Българската волейболистка Александра Колева ще играе в мача за титлата в колежанското първенство на САЩ