Борусия (Дортмунд) наниза шест гола на Волфсбург и съхрани шаносве за титлата

борусия дортмунд наниза шест гола волфсбург съхрани шаносве титлата
от БНТ , Източник: БГНЕС
19:16, 16.04.2022
Чете се за: 01:10 мин.

Отборът на Борусия (Дортмунд) разби Волфсбург с 6:1 у дома в мач от 30-ия кръг на немската Бундеслигата.

На "Сигнал Идуна Парк" домакините вкараха пет гола в рамките на 14 минути в средата на първото полувреме, за да си подпечатат успеха. Попаденията бяха дело на Емре Джан, Мануел Аканджи, Том Рот, Акесл Витсел и Ерлинг Холанд.

Десет минути след почивката Холанд се разписа за втори път, преди Ридле Баку да отбележи почетното попадение за "вълците" в 81-ата минута.

След този успех Борусия се доближи на шест точки от лидера Байерн (Мюнхен) и запази теоретичните си шансове да се бори за титлата. Утре баварците гостуват на Арминия (Билефелд). Волфсбург заема 13-та позиция в класирането с актив от 34 точки.