Боряна Калейн се класира 4-та в многобоя

16:56, 20.02.2021
Чете се за: 00:42 мин.
Други спортове

Българската гимнастичка завърши на четвърто място в многобоя по време на турнира от веригата "Гран При" по художествена гимнастика, който се провежда в руската столица Москва.

Калейн събра сбор от 98.250 точки, след като днес получи оценки от 23.350 точки на лента и 26.500 точки на бухалки.

Във вчерашния ден нашето момиче получи 22.200 точки на топка и 26.200 точки на обръч и така се класира за финалите на всичките четири уреда, които ще бъдат в утрешния ден.

Първите три места пък бяха окупирани от представителки на домакините, като шампионка стана Дина Аверина със сбор от 109.000 точки, следвана от сестра си Арина Аверина със 107.600 точки и Лала Крамаренко със 104.450 точки.

В топ 6 пък попаднаха още две състезателки на Сборная - Анастасия Гузенкова и Екатерина Селезньова.

По регламент за Гран При се класират всички по реда на оценките, без значение бройките от държава, а във финалите участват само по две гимнастички от страна.

Точкуването и наградният фонд за Гран При обаче се дава само за финалите на уредите, така че от особена важност Боряна Калейн да успее утре да си изиграе всички съчетания по най-добрия начин.