С тези думи Джон Елкан определи новият болид, който от началото на сезона във Формула 1 се представя разочароващо.
Президентът на "Ферари" обяви, че отборът му няма шанс да се бори за титлата преди 2022 година. Причината е, че поради пандемията от коронавирус новите правила в спорта ще влязат с година забавяне, а не както бяха предвидени за 2021-а.
"Днес полагаме основите на това да бъдем конкурентоспособни през 2022 година, когато правилата се променят. Убеден съм в това", започна той.
Елкан говори още и за настоящия шеф на отбора във Формула 1 и неговото бъдеще в тима.
"Матия Биното пое Ферари през миналия сезон и има всички качества да върне отборът на върха. Той е част от "скудерията" още от времето на Жан Тод и Михаел Шумахер. Биното знае как се печелят титли, а от догодина година ще работи с двама млади и много амбициозни пилоти, каквито сме всички ние".
Накрая 44-годишният италианец, роден в Ню Йорк сравни настоящата ситуация с тази от началото на 90-те години, когато Ферари се намираха в подобна позиция.
"Очаква ни дълъг път. Жан Тод дойде през 1993-та година и стъпка по стъпка развиваше отбора. Когато спечелихме пет поредни титли през в началото на века, прекъснахме дълга 20-годишна суша."
"Знаехме за някой слабости по колата, които се отразяваха негативно на динамиката и аеродинамиката на болида. Също така и загубихме от мощността на двигателя. Истината е, че не сме конкурентоспособни на пистата. Вече го видяхте и ще го видите пак", завърши Елкан.
За момента тимът от Маранело се намира на 5-то място при конструкторите като изостава на близо 100 точки от лидерите "Мерцедес".
Последната титла на "скудерията" датира от 2007 година, когато Кими Райконен стана световен шампион.