11:09, 05.09.2020
Чете се за: 00:47 мин.
Национални отбори
босна препъна италия нидерландия справи полша лигата нациите

Италия и Босна и Херцеговина завършиха наравно 1:1 на "Артемио Франки" в първия им мач от група 1 на дивизия “А” от Лигата на нациите.

Така “Скуадра Адзура” записа първо равенство след 11 поредни победи, но остава без загуба в последните си 15 мача.

След превес на Италия през първото полувреме и началото на второто, балканците изненадващо поведоха в 57-ата минута благодарение на Един Джеко след центриране от корнер. Само 10 минути по-късно обаче Стефано Сенси изравни с шут по земя, който рикошира и влезе в противниковата мрежа.

Резултатът можеше да е и по-различен, тъй като и двата отбора нацелиха по една греда в рамките на няколко минути. Армин Ходжич беше спрян по този начин в 53-ата, а в 55-ата Лоренцо Инсиние нямаше късмета да се разпише.

Нападателят Стивън Бергвайн вкара в 61-та минута и Нидерландия спечели с 1:0 срещу Полша в първия си мач от Лига "А", група 1, на Лигата на нациите по футбол.

Нидерландците изиграха първия си мач без Роналд Куман, който през миналия месец пое испанския колос Барселона. Те надиграха поляците с гола в 61-та минута, когато Френки де Йонг подаде на Ханс Хатебьор, а той асистира на нападателя на Тотнъм. Бергвайн вкара от близо разстояние и това бе негов първи гол на международно ниво.

12:28, 18.07.2024
Енцо Фернандес се извини за расистките обиди към националната селекция на Франция
21:39, 17.07.2024
Килиан Мбапе е най-скъпоплатеният футболист в историята на Реал Мадрид
13:22, 17.07.2024
Джуд Белингам вероятно ще се подложи на операция на рамото
12:40, 17.07.2024
Чете се за: 00:40 мин.
ФИФА ще разследва аржентинските расистки скандирания след финала на Копа Америка
12:03, 17.07.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Мексико се раздели със старши треньора си след разочароващото представяне на Копа Америка
09:19, 17.07.2024
Чете се за: 02:02 мин.